апр. 21 2010

LZFF референции

Published by

Национални паркове, природни резервати и защитени местности, признати от WWFF фонда в България:

LZFF-0001 Central Balkan 42°40’N/24°43’E
LZFF-0002 Pirin 41°47’N/23°28’E
LZFF-0003 Rila 42°09’N/23°32’E
LZFF-0004 St. Kliment Ohridski Base/LZ0 62°38’S   60°22’W
LZFF-005 Alibotuch Biosphere Reserve
LZFF-006 Bistrichko Branichte Biosphere Reserve
LZFF-007 Boitine Biosphere Reserve
LZFF-008 Djendema – Калофер Biosphere Reserve
LZFF-009 Doupkata Biosphere Reserve
LZFF-010 Doupki-Djidjiritza Biosphere Reserve
LZFF-011 Kamtchia Biosphere Reserve
LZFF-012 Koupena Biosphere Reserve
LZFF-013 Mantaritza Biosphere Reserve
LZFF-014 Ouzounboudjak Biosphere Reserve
LZFF-015 Parangalitza Biosphere Reserve
LZFF-016 Srebarna Biosphere Reserve
LZFF-017 Steneto Biosphere Reserve
LZFF-018 Tchervenata stena Biosphere Reserve
LZFF-019 Tchouprene Biosphere Reserve
LZFF-020 Tsaritchina Biosphere Reserve
LZFF-021 Belasitsa NP – с. Габрене Nature Park
LZFF-022 Bulgarka NP – Габрово Nature Park
LZFF-023 Persina NP Nature Park
LZFF-024 Rilski manastir NP Nature Park
LZFF-025 Russenski Lom NP Nature Park
LZFF-026 Shumensko plato NP – Шумен Nature Park
LZFF-027 Sinite kamani NP – Сливен Nature Park
LZFF-028 Strandzja NP – Малко Търново Nature Park
LZFF-029 Vitosha NP София Nature Park
LZFF-030 Vrachanski Balkan NP – Враца Nature Park
LZFF-031 Zlatni pjasatsi NP – Златни пясъци Nature Park
LZFF-032 Marichini Ezera Biosphere Reserve 42°12’N/23°33″E
LZFF-033 Beglika Nature Reserve     41°48’N/24°07’E
LZFF-034 Beli Lom Nature Reserve     43°39’N/26°14’E
LZFF-035 Byla Krava Nature Reserve     42°50’N/26°00’E
LZFF-036 Bukaka – Шумен (LZFF-026) Nature Reserve     43°16’N/26°55’E
LZFF-037 Centralen Rilski Rezervat Nature Reserve     42°17’N/23°32’E
LZFF-038 Elenova Gora – река Габровница Nature Reserve     42°40’N/25°11’E
LZFF-039 Gorna Topchiya – с. Коневец, Елхово Nature Reserve     42°15’N/26°34’E
LZFF-040 Gornata Koriya Nature Reserve     43°13’N/23°06’E
LZFF-041 Ibar Nature Reserve     42°18’N/23°48’E
LZFF-042 Kaliakra – Балчик Nature Reserve     43°22’N/28°28’E
LZFF-043 Kamenshtitsa – с. Енина, Казанлък Nature Reserve     42°39’N/25°24’E
LZFF-044 Kastrakliy Nature Reserve     41°41’N/24°17’E
LZFF-045 Kazanite Nature Reserve     41°40’N/24°25’E
LZFF-046 Kitka Nature Reserve     43°41’N/25°09’E
LZFF-047 Kongura Nature Reserve     41°20’N/23°12’E
LZFF-048 Kozya Stena Nature Reserve     42°50’N/24°36’E
LZFF-049 Kutelka Nature Reserve     42°43’N/26°22’E
LZFF-050 Leshtnitsa Nature Reserve     42°42’N/25°14’E
LZFF-051 Milka Nature Reserve     43°41’N/25°11’E
LZFF-052 Orelyak Nature Reserve     41°34’N/23°37’E
LZFF-053 Orlitsata Nature Reserve     42°52’N/26°31’E
LZFF-054 Peeshti Skali Nature Reserve     42°45’N/25°03’E
LZFF-055 Rilomanastirska Gora Nature Reserve     42°08’N/23°20’E
LZFF-056 Ropotamo Nature Reserve     42°19’N/27°45’E
LZFF-057 Severen Djendem Nature Reserve     42°47’N/24°55’E
LZFF-058 Silkosiya Nature Reserve     42°03’N/27°45’E
LZFF-059 Skakavitsa Nature Reserve     42°16’N/23°16’E
LZFF-060 Sokolata Nature Reserve     41°34’N/23°08’E
LZFF-061 Sokolna – с.Скоблелево и с. Асен, Казанлък Nature Reserve     42°41’N/25°09’E
LZFF-062 Soskovcheto Nature Reserve     41°37’N/24°40’E
LZFF-063 Sredoka Nature Reserve     42°03’N/27°30’E
LZFF-064 Stara Reka – Карлово Nature Reserve     42°42’N/24°48’E
LZFF-065 Tisata Nature Reserve     41°44’N/23°09’E
LZFF-066 Tisovitsa Nature Reserve     42°06’N/27°40’E
LZFF-067 Torfeno Branishte Nature Reserve     42°36’N/23°16’E
LZFF-068 Tsarnata Reka Nature Reserve     42°09’N/22°36’E
LZFF-069 Valchi Dol Nature Reserve     41°35’N/25°45’E
LZFF-070 Vitanovo Nature Reserve     42°00’N/27°30’E
LZFF-071 Vrachanski Karst Nature Reserve     43°12’N/23°31’E
LZFF-072 Yulen Nature Reserve     41°49’N/23°32’E
LZFF-073 Amzovo Uph.Nature Reserve 41°34’N/24°42’E
LZFF-074 Ardachlika Uph.Nature Reserve 42°56’N/26°15’E
LZFF-075 Atanassovsko Ezero Uph.Nature Reserve 42°35’N/27°28’E
LZFF-076 Balabana Uph.Nature Reserve 42°11’N/26°34’E
LZFF-077 Baltata Uph.Nature Reserve 43°24’N/28°02’E
LZFF-078 Bogdan – Средна Гора, с. Богдан, Карлово Uph.Nature Reserve 42°38’N/24°21’E
LZFF-079 Boraka Uph.Nature Reserve 41°53’N/25°19’E
LZFF-080 Borovets Uph.Nature Reserve 41°33’N/25°30’E
LZFF-081 Chamdja – с. Христо Даново, Карлово Uph.Nature Reserve 42°44’N/24°37’E
LZFF-082 Chamlaka Uph.Nature Reserve 41°33’N/25°22’E
LZFF-083 Dervisha Uph.Nature Reserve 43°08’N/26°48’E
LZFF-084 Dolna Topchiya – с. Коневец, Елхово Uph.Nature Reserve 42°10’N/26°33’E
LZFF-085 Gabra Uph.Nature Reserve 42°04’N/22°50’E
LZFF-086 Haidushki Chukar Uph.Nature Reserve 42°52’N/25°55’E
LZFF-087 Ibisha Uph.Nature Reserve 43°50’N/23°35’E
LZFF-088 Izgoryalo Giune Uph.Nature Reserve 42°02’N/24°28’E
LZFF-089 Kalafata Uph.Nature Reserve 42°57’N/27°11’E
LZFF-090 Kazal Cherpa Uph.Nature Reserve 41°46’N/25°11’E
LZFF-091 Kirov Dol Uph.Nature Reserve 42°56’N/27°36’E
LZFF-092 Konski Dol Uph.Nature Reserve 41°37’N/23°57’E
LZFF-093 Momchilovski Dol Uph.Nature Reserve 41°39’N/24°46’E
LZFF-094 Momin Grad Uph.Nature Reserve 42°59’N/26°47’E
LZFF-095 Ostritsa Uph.Nature Reserve 42°35’N/23°01’E
LZFF-096 Patleina Uph.Nature Reserve 43°09’N/26°47’E
LZFF-097 Persinski Blata Uph.Nature Reserve 43°39’N/25°10’E
LZFF-098 Pyasachna Liliya Uph.Nature Reserve 42°24’N/27°42’E
LZFF-099 Savchov Tchair Uph.Nature Reserve 42°50’N/25°41’E
LZFF-100 Shabanitsa Uph.Nature Reserve 41°33’N/24°26’E
LZFF-101 Sini Bryag Uph.Nature Reserve 42°52’N/26°07’E
LZFF-102 Tamna Gora Uph.Nature Reserve 42°06’N/24°03’E
LZFF-103 Uchilishtna Gora Uph.Nature Reserve 43°00’N/23°49’E
LZFF-104 Valchi Prohod Uph.Nature Reserve 42°53’N/27°35’E
LZFF-105 Varbov Dol Uph.Nature Reserve 42°58’N/27°19’E
LZFF-106 Velyov Vir Uph.Nature Reserve 41°59’N/27°29’E

LZFF-0107        Besaparski ridove                                  42°06’30″N 24°24’40″Е KN22EC

LZFF-0108       Durankulashko ezero                            43°41’00″N 28°33’33″Е KN43GQ

LZFF-0109       Shablensko ezero                                   43°40’20″N 28°33’57″Е KN43GN

LZFF-0110        Zapaden Balkan                                    43°22’47″N 22°56’37″Е KN13LJ

LZFF-0111         Batashki snezhnik                               41°53’48″N 24°14’48″E KN21CV

LZFF-0112          Gorna Luda Kamchia                        42°47’48″N 26°33’38″E KN32GT

LZFF-0113          Slavyanka                                          41°26’10″N 23°40’45″E KN11UK

LZFF-0114          Zlatiyata                                            43°41’03″N 23°37’08″E KN13TQ

LZFF-0115          Studenets                                          43°16’38″N 24°30’47″E KN23GG

LZFF-0116          Yazovir Ovcharitsa                              42°15’30”N 26°10’50”E KN32CG

LZFF-0117          Yazovir Rozov kladenets                     42°08’23”N 25°53’57”E KN22WD

LZFF-0118          Rayanovtsi                                         42°55’21”N 23°03’36”E KN12MW

LZFF-0119          Sveti Iliyski vazvishenia                       42°27’33”N 26°12’21”E KN32CL

LZFF-0120         Kermenski vazvishenia                         42°29’38”N 26°14’05”E KN32CL

LZFF-0121          Provadiysko-Royaksko plato               43°08’36”N 27°17’05”E KN33PD

LZFF-0122         Kamenitsa                                            43°20’33”N 27°05’52”E KN33NI

LZFF-0123         Dolinata na reka Batova                       43°24’23”N 27°58’07”E KN33XJ

LZFF-0124         Chairya                                                 43°38’50”N 27°57’44”E KN33XP

LZFF-0125         Suha reka                                            43°39’13”N 27°45’43”E KN33VP

LZFF-0126        Ludogorie                                              43°46’28”N 26°25’23”E KN33FS

LZFF-0127        Kosovo                                                  43°04’22”N 25°23’15”E KN23QB

LZFF-0128        Reka Yantra                                           43°11’27”N 25°42’20”E KN23UE

LZFF-0129        Tarnovski visochini                                43°06’46”N 25°37’57”E KN23TC

LZFF-0130        Dryanovski manastir                             42°56’59”N 25°26’18”E KN22RW

LZFF-0131         Skalsko                                              42°58’16”N 25°16’44”E KN22PX

LZFF-0132        Vitata stena                                          42°56’07”N 25°15’33”E KN22PW

LZFF-0133        Gorni Dabnik – Telish                              43°18’36”N 24°14’10”E KN23CH

LZFF-0134        Aramliets                                              42°32’51”N 23°53’26”E KN12WN

LZFF-0135     Dolni Bogrov – Kazichene                          KN12RQ

LZFF-0136     Lozenska planina                                      KN12RM

LZFF-0137     Plana                                                       KN12RM

LZFF-0138     Bachishte                                                 KN12XT

LZFF-0139     Grohotaka                                                KN12WT

LZFF-0140     Dreneto                                                    KN12UW

LZFF-0141     Balgarski izvor                                          KN23DB

LZFF-0142     Saeva dupka                                            KN23CB

LZFF-0143     Dragoitsa                                                  KN23AB

LZFF-0144     Pastrina                                                    KN13QK

LZFF-0145     Reka Vit                                                   KN23GK

LZFF-0146     Complex Kalimok                                       KN34FA

LZFF-0147     Hisaria                                                      KN32OR

LZFF-0148     Nahodishte na bodlivo sgrabliche                 KN32PR

LZFF-0149     Kalinata                                                    KN32UR

LZFF-0150     Pomoriysko ezero                                      KN32TO

LZFF-0151     Irakli                                                        KN32WR

LZFF-0152     Kocherinovo                                               KN12MB

LZFF-0153     Zlosten                                                     KN32GW

LZFF-0154     Complex Straldzha                                     KN32JO

LZFF-0155     Trite bratya                                                KN32PR

LZFF-0156     Reka Mochuritsa                                         KN32KP

LZFF-0157     Bakadzhitsite                                             KN32IK

LZFF-0158     Voinishki bakadzhik                                    KN32KI

LZFF-0159     Karstovo zhdrelo Chernelka                         KN13SH

LZFF-0160     Kotlite                                                       KN13LA

LZFF-0161     Ruy                                                          KN12HU

LZFF-0162     Chakarovi polyani                                       KN12SH

LZFF-0163     Bukova usoika                                          KN12RG

LZFF-0164     Belenska gora                                          KN23VJ

LZFF-0165     Reka Rositsa                                              KN23QF

LZFF-0166     Stara reka                                                 KN33AC

LZFF-0167     Mikre                                                         KN23IA

LZFF-0168     Studena reka                                            KN23RL

LZFF-0169     Vidima                                                      KN22LW

LZFF-0170     Vasilyovska planina                                    KN22EW

LZFF-0171     Karlukovo                                                  KN23BD

LZFF-0172     Yazovir Stamboliyski                                  KN23NC

LZFF-0173     Emen                                                         KN23QD

LZFF-0174     Bozhentzi                                                   KN22RV

LZFF-0175     Golyama reka                                               KN33BF

LZFF-0176     Preslavska planina                                        KN33HD

LZFF-0177     Yatata                                                          KN33UE

LZFF-0178     Varnensko-Beloslavsko ezero                       KN33VE

LZFF-0179     Petricha                                                       KN33TD

LZFF-0180     Pobitite kamani                                          KN33UF

LZFF-0181     Devnenski halmove                                    KN33TF

LZFF-0182     Kotlenska planina                                       KN32FV

LZFF-0183     Tvardishka planina                                      KN32AU

LZFF-0184     Preobrazhenski manastir                              KN23TC

LZFF-0185     Bozhur poliana                                           KN23TC

LZFF-0186     Lesoparka                                                 KN23UC

LZFF-0187     Zlatarishka reka                                         KN23WB

LZFF-0188     Dryanovska reka                                         KN22RX

LZFF-0189     Glavite                                                       KN22UU

LZFF-0190     Belokravishtnitsa                                       KN32AT

LZFF-0191     Bukova gora                                             KN32AU

LZFF-0192     Svishtovska gora                                      KN23PO

LZFF-0193     Orlova chuka                                            KN23XO

LZFF-0194     Ostrovche                                                 KN33GK

LZFF-0195     Zhelezartsi                                                KN33AD

LZFF-0196     Rusalka                                                     KN23RL

LZFF-0197     Ribarnitsi Mechka                                     KN23UQ

LZFF-0198     Ostrov Vardim                                          KN23RP

LZFF-0199     Kaya bunar                                               KN23SD

LZFF-0200     Manastirska koria                                     KN12OP

LZFF-0201     Vrana                                                        KN12RP

LZFF-0202     Urvich                                                       KN12RN

LZFF-0203     Orizishteto                                                KN14KA

LZFF-0204     Vidinski park                                              KN13IV

LZFF-0205     Lipaka                                                       KN13IW

LZFF-0206     Golak                                                        KN12XG

LZFF-0207     Ostrov Kutovo                                            KN14LA

LZFF-0208     Lyubash                                                    KN12IS

LZFF-0209     Batova                                                      KN33XH

LZFF-0210     Kamchiyska-Emenska planina                   KN32SW

LZFF-0211     Mandra – Poda                                           KN32QJ

LZFF-0212     Balchik                                                     KN43BJ

LZFF-0213     Galata                                                       KN33WC

LZFF-0214     Dederitsa                                                  KN23NB

LZFF-0215     Bakarlaka                                                   KN32TK

LZFF-0216     Burgasko ezero                                         КN32QM

LZFF-0217     Longoza                                                    KN33WA

LZFF-0218     Belia kamak                                             KN32OF

LZFF-0219     Koriyata                                                    KN32IU

LZFF-0220     Fosilni nahodki                                         KN22NB

LZFF-0221     Reka Chaya                                               KN22KC

LZFF-0222     Reka Stryama                                           KN22JJ

LZFF-0223     Aytoska planina                                        KN32RQ

LZFF-0224     Zaliv Chengene skele                                KN32SK

LZFF-0225     Grebenets                                               KN32GQ

LZFF-0226     Yazovir Zhrebchevo                                  KN22XO

LZFF-0227     Reka Tundzha 1                                        KN22PP

LZFF-0228     Yazovir Koprinka                                       KN22PO

LZFF-0229     Maglishkata Klisura                                   KN22SP

LZFF-0230     Chirpanski vazvishenia                             KN22QH

LZFF-0231     Tulovska koria                                          KN22SN

LZFF-0232     Tulovo                                                     KN22SN

LZFF-0233     Rodopi – Sredni                                        KN21NS

LZFF-0234     Obnova – Karaman dol                               KN23MK

LZFF-0235     Taraklaka                                                   KN23OH

LZFF-0236     Velchevo                                                    KN22KV

LZFF-0237     Devetashko plato                                       KN23LF

LZFF-0238     Apriltsi                                                      KN22KU

LZFF-0239     Marten – Ryahovo                                     KN33BX

LZFF-0240     Pozharevo                                                  KN34KB

LZFF-0241     Ostrov Pozharevo                                      KN43KB

LZFF-0242     Boblata                                                      KN34HA

LZFF-0243     Blatoto Malak preslavetz                             KN34KC

LZFF-0244     Kardam                                                      KN43BR

LZFF-0245     Kraymorska Dobrudzha                                KN43EN

LZFF-0246     Arboretuma                                               KN43AP

LZFF-0247     Plazh Shkorpilovtsi                                   KN32WW

LZFF-0248     Etropole   Baylovo                                    KN12WQ

LZFF-0249     Kompleks Kaliakra                                     KN43FI

LZFF-0250     Durankulak Lake                                       KN43GQ

LZFF-0251     Belene IslandsComplex                             KN23NP

LZFF-0252     Svishtovsko-Belenska nizina                      KN23ON

LZFF-0253     Nikopolsko plato                                        KN23LO

LZFF-0254     Karaboaz                                                   KN23HR

LZFF-0255     Reka Iskar                                                 KN23CL

LZFF-0256     Ostrovska step – Vadin                               KN23CQ

LZFF-0257     Ostrov                                                       KN23AQ

LZFF-0258     Reka Ogosta                                               KN13VQ

LZFF-0259     Kozloduy                                                    KN13UT

LZFF-0260     Ostyrovi Kozloduy                                        KN13VT

LZFF-0261     Ibisha Island                                               KN13ST

LZFF-0262     Ostrov Tsibar                                              KN13SP

LZFF-0263     Ostrov do Gorni Tsibar                                 KN13ST

LZFF-0264     Tsibar                                                          KN13ST

LZFF-0265     Tsibarsko blato                                           KN13RT

LZFF-0266     Tsibritsa                                                      KN13QP

LZFF-0267     Reka Lom                                                   KN13MQ

LZFF-0268     Harsovska reka                                           KN33QV

LZFF-0269     Osogovo                                                      KN12HD

LZFF-0270     Osogovska planina                                       KN12ID

LZFF-0271     Skrino                                                         KN12LD

LZFF-0272     Dolna Koznitsa                                             KN12LG

LZFF-0273     Konyavska planina                                       KN12KI

LZFF-0274     Boboshevo                                                  KN12LC

LZFF-0275     Dragoman                                                   KN12MW

LZFF-0276     Zemenskite skali                                           KN12IL

LZFF-0277     Zemen                                                         KN12IK

LZFF-0278     Dolni Koriten                                                 KN12GL

LZFF-0279     Mominbrodsko blato                                       KN13OS

LZFF-0280     Orsoya                                                         KN13MS

LZFF-0281     Ribarnitsi Orsoya                                            KN13NS

LZFF-0282     Archar                                                           KN13LT

LZFF-0283     Dolno Linevo                                                  KN13PU

LZFF-0284     Vartopski dol                                                  KN13JT

LZFF-0285     Makresh                                                        KN13IS

LZFF-0286     Voynitsa                                                        KN13HV

LZFF-0287     Shishentsi                                                      KN13GW

LZFF-0288     Rabrovo                                                          KN14HA

LZFF-0289     Deleyna                                                          KN14IB

LZFF-0290     Timok                                                              KN14HE

LZFF-0291     Vrashka chuka                                                  KN13ET

LZFF-0292     Vidbol                                                               KN13IS

LZFF-0293     Rakovishki manastir                                         KN13FS

LZFF-0294     Peshterite v mestnost Gorna I Dolna Kapladzha   KN33UD

LZFF-0295     Rakitnik                                                            KN33XC

LZFF-0296     Liman                                                               KN33XC

LZFF-0297     Taushan tepe                                                     KN33PH

LZFF-0298     Kabiyuk                                                             KN33LI

LZFF-0299     Mogilata                                                            KN33LI

LZFF-0300     Kalpunar                                                            KN33JF

LZFF-0301     Marashka koria                                                   KN33LF

LZFF-0302     Osmar                                                               KN33KE

LZFF-0303     Dabovete                                                           KN33LG

LZFF-0304     Kolchakovskata koria                                           KN33JN

LZFF-0305     Urumovo lale                                                      KN33GF

LZFF-0306     Konia                                                                 KN33GF

 

 

No responses yet

Comments are closed at this time.

Trackback URI |